wtorek, 31 stycznia 2017

Jak zrobiłam decupiernik

Witajcie 😃
Całkiem niedawno a raczej przed świętami zawitał mi w głowie piernikowy domek.I chodzila za mną ta zimowa chatka az w końcu musiałam spróbować!
Pieczony raczej długo by nie wytrzymał dlatego postawiłam raczej na trwałą dekoracje 😃Poszłam na żywioł nie planując co będzie z czego,praca powstawala na bieżąco z tego co mi wpadło w ręce.
Drewniany domek dla ptaszków pomalowałam na brąz,na wierzchu zrobiłam ciemna czekoladę z połyskiem, która oddzielilam od "ciasta" kropeczkami.Okienka i drzwi najprosciej w świecie,z patyczków do lodów i do szaszłyków z doklejonymi odlewami z form. Okienka namalowałam najpierw niebieska farbą,wycieniowalam by dodać nieco głębi .Po wyschnięciuna nałożyłam dwie porządne warstwy lakieru triple thick, który imituje szkielko. Po bokach domku namalowałam konturowka kontury reniferow,które w całości są wypelnione turkusowym i srebrnym brokatem.Na daszku lukier bladoniebieski z dodatkiem koronki i motywy zwierzęce.Domek ozdobilam biała konturowka, malując cegiełki, lukrowe koronki i wzorki.Na koniec lakierowanie i mnóstwo brokatu,trochę pasty strukturalnej imitującej śnieg,sople lodu z kleju na gorąco,oraz malutkie ozdoby.
Co myślicie o tym?
Pozdrawiam i dziękuję że jesteście ze mną 😘
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz